×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 488

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 485

Dzieci podczas zabawy i nauki Dzieci podczas zabawy i nauki

Misja i cele przedszkola

Przedszkole niepubliczne im. M. Jadwigi Kuleszy prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek realizuje nauczanie oraz wychowanie w zakresie podstawy programowej opracowanej przez MEN w oparciu o chrześcijański system wartości określony przez Kościół Katolicki.

 


Celem nadrzędnym działalności opiekuńczo – wychowawczej jest wspomaganie rozwoju, uaktywnianie go na początkowym etapie drogi do pełni dojrzałości ludzkiej i chrześcijańskiej. Jesteśmy po to, by wspierać rodzinę w integralnym wychowaniu dzieci, uwzględniając wszystkie dziedziny ludzkiego rozwoju: fizycznego, umysłowego, emocjonalnego, społecznego, moralnego, religijnego, kulturalnego i estetycznego.

W swej działalności kierujemy się personalizmem chrześcijańskim uznając takie wartości jak: prawda , wolność, miłość, nadzieja, twórczość.

Do zadań przedszkola należy między innymi:

 • Wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka z wykorzystaniem jego własnej inicjatywy.
 • Budzenie wrażliwości emocjonalnej i świadomości moralnej oraz wzmacnianie więzi uczuciowej z rodziną.
 • Kształtowanie czynnej postawy dzieci wobec własnego zdrowia i bezpieczeństwa oraz rozwijanie jego sprawności ruchowej.
 • Współpraca ze specjalistami: psychologiem, logopedą itp., w celu udzielenia dziecku specjalistycznej pomocy.
 • Współdziałanie z rodzicami dziecka, a także osobami oraz instytucjami świeckimi i kościelnymi, wspierającymi działalność przedszkola.
 • Odkrywanie i rozwijanie indywidualnych talentów dzieci.

W codziennej pracy zwracamy uwagę na dzieci potrzebujące specjalnej pomocy: na dzieci pozbawione odpowiednich warunków rodzinnych, dzieci w jakikolwiek sposób zaniedbane i ubogie.

Wychowanie w naszym przedszkolu służy także podtrzymywaniu tożsamości narodowej, uczeniu miłości Boga i Ojczyzny. Ukierunkowane jest na przekazywanie, w sposób przystępny dla możliwości dziecka, elementów wiedzy religijnej oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych. Budzenie zaciekawienia otaczającym światem poprzez radosne i twórcze jego odkrywanie.

Ostatnio zmienianywtorek, 13 maj 2014 16:32
 • Oceń ten artykuł
  (0 głosów)
 • Dział: Przedszkole
 • Czytany 5043 razy

 • Aneta i Krzyś Czuraj

  My jako rodzice, jesteśmy przedszkolem zachwyceni, a nasze dzieci 2 córki - je uwielbiają. Nie ważnie o której godzinie przychodzimy odebrać córki, zawsze jest za szybko. S. Sara, s. Ewelina, p. Kasia i cały personel pracujący w przedszkolu tworzy ciepłą i rodziną atmosferę. Daje to dzieciom i nam duże poczucie bezpieczeństwa. Wszyscy tu wkładają całe serca i umiejętności w rozwój naszych dzieci pod wieloma względami: intelektualnym, emocjonalnym, moralnym społecznym, a do tego wszystkiego wyśmienite posiłki. Po prostu palce lizać – a to już zasługa s. Marty, s. Julii i s. Agaty. Wszystkich wymienionych i nie wymienionych – a również zasłużonych - gorąco pozdrawiamy i bardzo dziękujemy za to, że nasze dzieci są dla Was ważne i my również. Ps. Po swój kawałek nieba szykuje się do przedszkola kolejne małe „Czurajątko”

  napisane przez Aneta i Krzyś Czuraj wtorek, 13, maj 2014 14:17 Link do komentarza
 • Monika Giecz

  Ja chodziłam do tego przedszzkola i uważam, że jest super. Mój brat ma 2,5 roku i bardzo bym chciała żeby chodził właśnie do tego przedszkola bo ja, nawet teraz gdy mam 12 lat strasznie bym chciała mieć 2 i pójść jeszcze raz do niego jeszcze raz i powtórzyć tę wspaniałą przygodę!

  napisane przez Monika Giecz wtorek, 19, marzec 2013 21:16 Link do komentarza
 • Stanisław Izdebski

  Coś wspaniałego. Każdemu polecam wychowanie dziecka właśnie w tym przedszkolu!

  napisane przez Stanisław Izdebski wtorek, 19, marzec 2013 21:15 Link do komentarza
 • Agnieszka Niklas

  Bardzo się cieszę, że powstała strona najcudowniejszego miejsca na świecie. Uczęszczałam do tego przedszkola od samego początku. Byłam jedną z pierwszych wychowanek, a siostra Wenancja to Anioła na ziemi. Cieszę się, ze nic się tutaj nie zmieniło, chociaż to zupełnie inne teraz miejsce, niż to które pamiętam z przed bardzo wielu lat.
  Zawsze było w nim pełno ciepła i miłości, które każdy z nas otrzymał wraz z bagażem niezapomnianych wrażeń. Teraz to widzę i doceniam. Serdecznie pozdrawiam wszystkich i polecam wszystkim rodzicom to przedszkole.

  napisane przez Agnieszka Niklas wtorek, 19, marzec 2013 21:10 Link do komentarza
 • Joanna Kałużna-Mika

  Bóg zapłać za chwile spędzone przez Dagunię w przedszkolu. Za troskę o jej zainteresowania i za cierpliwość. Siostrze Wenancji i siostrze Zuzannie za pierwsze lekcje czytania i pisania, siostrom Efremie i Hiacyncie za szlifowanie tych umiejętności.
  Jeszcze raz wielkie dzięki.

  napisane przez Joanna Kałużna-Mika wtorek, 19, marzec 2013 21:06 Link do komentarza

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Adres

Przedszkole Benedyktynek Misjonarek
ul. Wczasy 2
80-509 Gdańsk-Brzeźno

Zadzwoń

58 343 45 96
505 196 765

E-Mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy, poznaj nasze przedszkole, odwiedź nas :)

Zobacz naszą stronę na Facebooku

Facebook RSS