JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 485

Dzieci podczas zabawy i nauki Dzieci podczas zabawy i nauki

Misja i cele przedszkola

Przedszkole niepubliczne im. M. Jadwigi Kuleszy prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek realizuje nauczanie oraz wychowanie w zakresie podstawy programowej opracowanej przez MEN w oparciu o chrześcijański system wartości określony przez Kościół Katolicki.

Celem nadrzędnym działalności opiekuńczo – wychowawczej jest wspomaganie rozwoju, uaktywnianie go na początkowym etapie drogi do pełni dojrzałości ludzkiej i chrześcijańskiej. Jesteśmy po to, by wspierać rodzinę w integralnym wychowaniu dzieci, uwzględniając wszystkie dziedziny ludzkiego rozwoju: fizycznego, umysłowego, emocjonalnego, społecznego, moralnego, religijnego, kulturalnego i estetycznego.

W swej działalności kierujemy się personalizmem chrześcijańskim uznając takie wartości jak: prawda , wolność, miłość, nadzieja, twórczość.

Do zadań przedszkola należy między innymi:

• Wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka z wykorzystaniem jego własnej inicjatywy.
  • Budzenie wrażliwości emocjonalnej i świadomości moralnej oraz wzmacnianie więzi uczuciowej z rodziną.
  • Kształtowanie czynnej postawy dzieci wobec własnego zdrowia i bezpieczeństwa oraz rozwijanie jego sprawności ruchowej.
  • Współpraca ze specjalistami: psychologiem, logopedą itp., w celu udzielenia dziecku specjalistycznej pomocy.
  • Współdziałanie z rodzicami dziecka, a także osobami oraz instytucjami świeckimi i kościelnymi, wspierającymi działalność przedszkola.
  • Odkrywanie i rozwijanie indywidualnych talentów dzieci.

W codziennej pracy zwracamy uwagę na dzieci potrzebujące specjalnej pomocy: na dzieci pozbawione odpowiednich warunków rodzinnych, dzieci w jakikolwiek sposób zaniedbane i ubogie.

Wychowanie w naszym przedszkolu służy także podtrzymywaniu tożsamości narodowej, uczeniu miłości Boga i Ojczyzny. Ukierunkowane jest na przekazywanie, w sposób przystępny dla możliwości dziecka, elementów wiedzy religijnej oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych. Budzenie zaciekawienia otaczającym światem poprzez radosne i twórcze jego odkrywanie.

Ostatnio zmienianywtorek, 13 maj 2014 16:32

• Aneta i Krzyś Czuraj

My jako rodzice, jesteśmy przedszkolem zachwyceni, a nasze dzieci 2 córki - je uwielbiają. Nie ważnie o której godzinie przychodzimy odebrać córki, zawsze jest za szybko. S. Sara, s. Ewelina, p. Kasia i cały personel pracujący w przedszkolu tworzy ciepłą i rodziną atmosferę. Daje to dzieciom i nam duże poczucie bezpieczeństwa. Wszyscy tu wkładają całe serca i umiejętności w rozwój naszych dzieci pod wieloma względami: intelektualnym, emocjonalnym, moralnym społecznym, a do tego wszystkiego wyśmienite posiłki. Po prostu palce lizać – a to już zasługa s. Marty, s. Julii i s. Agaty. Wszystkich wymienionych i nie wymienionych – a również zasłużonych - gorąco pozdrawiamy i bardzo dziękujemy za to, że nasze dzieci są dla Was ważne i my również. Ps. Po swój kawałek nieba szykuje się do przedszkola kolejne małe „Czurajątko”

napisane przez Aneta i Krzyś Czuraj wtorek, 13, maj 2014 14:17 Link do komentarza
  • Monika Giecz

Ja chodziłam do tego przedszzkola i uważam, że jest super. Mój brat ma 2,5 roku i bardzo bym chciała żeby chodził właśnie do tego przedszkola bo ja, nawet teraz gdy mam 12 lat strasznie bym chciała mieć 2 i pójść jeszcze raz do niego jeszcze raz i powtórzyć tę wspaniałą przygodę!

napisane przez Monika Giecz wtorek, 19, marzec 2013 21:16 Link do komentarza
  • Stanisław Izdebski

Coś wspaniałego. Każdemu polecam wychowanie dziecka właśnie w tym przedszkolu!

napisane przez Stanisław Izdebski wtorek, 19, marzec 2013 21:15 Link do komentarza
  • Agnieszka Niklas

Bardzo się cieszę, że powstała strona najcudowniejszego miejsca na świecie. Uczęszczałam do tego przedszkola od samego początku. Byłam jedną z pierwszych wychowanek, a siostra Wenancja to Anioła na ziemi. Cieszę się, ze nic się tutaj nie zmieniło, chociaż to zupełnie inne teraz miejsce, niż to które pamiętam z przed bardzo wielu lat.
    Zawsze było w nim pełno ciepła i miłości, które każdy z nas otrzymał wraz z bagażem niezapomnianych wrażeń. Teraz to widzę i doceniam. Serdecznie pozdrawiam wszystkich i polecam wszystkim rodzicom to przedszkole.

napisane przez Agnieszka Niklas wtorek, 19, marzec 2013 21:10 Link do komentarza
  •  Joanna Kałużna-Mika

Bóg zapłać za chwile spędzone przez Dagunię w przedszkolu. Za troskę o jej zainteresowania i za cierpliwość. Siostrze Wenancji i siostrze Zuzannie za pierwsze lekcje czytania i pisania, siostrom Efremie i Hiacyncie za szlifowanie tych umiejętności.
    Jeszcze raz wielkie dzięki.

napisane przez Joanna Kałużna-Mika wtorek, 19, marzec 2013 21:06 Link do komentarza